Anasayfa » Taş Duvar » Taş duvar Uygulama
Sanat yapıları olarak taş duvarlar geçmişimizde çok kullanılmıştır.Taş kemer köprüler,taş istinad duvarları,taş kale duvarları,su basman duvarları gibi.Taş duvarlar kuru ve harçlı olarak yapılırlar.Taş duvar temelleri donatılı hatıllar üzerine yapılmalı,kesitleri mutlak yüksekliğine göre orantılı genişlikte olmalıdır. ÖRNEK:Derelerde suyla temasta olan taş duvar temel ve kesit şekli arkasının dolgu yükü göz önüne alınmalı,bahçedeki korkuluk duvarının kesiti ile aynı olmamalıdır.Binaların su basmanları artık taş ile duvar olarak değilde kaplama olarak süslendirilmekte doğallık yaratılmaktadır. taş duvar uygulamaları hakkında daha geniş bir bilgi almak isterseniz bizimle irtibata geçiniz.

Taş duvar Uygulama

Taş Duvar Uygulama

Sanat yapıları olarak taş duvarlar geçmişimizde çok kullanılmıştır.Taş kemer köprüler,taş istinad duvarları,taş kale duvarları,su basman duvarları gibi.Taş duvarlar kuru ve harçlı olarak yapılırlar.Taş duvar temelleri donatılı hatıllar üzerine yapılmalı,kesitleri mutlak yüksekliğine göre orantılı genişlikte olmalıdır.
ÖRNEK: Derelerde suyla temasta olan taş duvar temel ve kesit şekli arkasının dolgu yükü göz önüne alınmalı,bahçedeki korkuluk duvarının kesiti ile aynı olmamalıdır.Binaların su basmanları artık taş ile duvar olarak değilde kaplama olarak süslendirilmekte doğallık yaratılmaktadır. iletişim

taş duvar istinat

Bir önceki yazımız olan Taş Duvar m2 Uygulamaları fiyatları başlıklı makalemizde taş duvar m2 ve taş duvar uygulama fiyatı hakkında bilgiler verilmektedir.

Hakkında hayrettin

Check Also

Kayrak Taşı m2 Fiyatı

kayrak uygulma , kayrak kaplama kayrak m2 birim fiyatları için bizimle irtibata geciniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir