Anasayfa » GraniT Haber » İzmir seferihisar granit küptaş

İzmir seferihisar granit küptaş

Dünyanın en eski tatil köyü misafirlerine hazırlanıyor İzmir’de, Seferihisar Belediyesi ve Yaşar Üniversitesi arasında yapılan protokolle dünyanın en eski tatil köyü olan Sığacık Kaleiçi’ndeki ev sahiplerine ev pansiyonculuğu eğitimi verilecek.

KALEİÇİ RESTORASYONUNDA YAPILAN GRANİT KÜPTAŞ


Kale’de, tarihi dokunun algılanabilirliği sağlandı. Proje kapsamında cephelerde niteliğini kaybetmiş sıvaların onarımları gerçekleştirildi. Bölgede bulunan Teos taşları cephede korunarak restorasyon ilkeleri doğrultusunda temizlenerek gün yüzüne çıkarıldı. Cephede bulunan malzemelerde derin kırılma, kopma, eksilmenin olduğu yerlerde yenileme yapıldı. Proje kapsamında bazı yerlerde onarım, bazı yerlerde ise değişimlerle kapı, pencere, çatı ve kepenklere müdahale edildi, elektrik ve su bağlantıları yenilendi ve elektrik kabloları yeraltına alınıp sokak aydınlatmaları direklerden duvar apliklerine aktarıldı. Özgün haldeki donanımlar, orijinaline uygun yenilendi. Yağmur sularına önlem olarak açık kanal sistemiyle denize deşarj sistemi yapıldı, yollara granit küptaş döşendi.

Bir önceki yazımız olan Bazalt Küp taş Ustası başlıklı makalemizde bazalt taş uygulama video, bazalt taş yapımı ve bazalt video hakkında bilgiler verilmektedir.

Hakkında hayrettin

Check Also

2009’DAN BU YANA ZİRVENİN TEK SAHİBİ ZİRVE GRANİT

2001 yılında granit dünyasına adım atan firmamız, geçmişten günümüze kadar pek çok başarıya imza atmış …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir