Anasayfa » GraniT Haber » Granit küptaş haberleri
Irak Bağdat granit küptaş

Granit küptaş haberleri

Safranbolu Belediye Başkanı Necdet Aksoy, kentin tarihi dokusunu zedelemeden gerek granit küptaş kaldırımı, gerekse yol yapımına devam ettiklerini bildirdi.

Aksoy, gazetecilere yaptığı açıklamada, tarihi alanlarda dokuya zarar vermeden alt ve üst yapı çalışmalarını devam ettirdiklerini belirterek, yenileme çalışmalarının tarihi dokuya uygun yapıldığını söyledi.

Son olarak Süha Arın Meydanında yapılan yenileme çalışmalarında granit küptaş döşemesi uyguladıklarını ifade eden Aksoy, şöyle devam etti:

“Kentin tarihi dokusunu zedelemeden gerek granit küptaş kaldırım, gerekse yol yapımına devam ediyoruz. Safranbolu’nun güzelleşmesi, vatandaşlarımızın daha üst seviyede yaşam standartlarına ulaşmaları için var gücümüzle çalışıyoruz. Kentimizin tarihi dokusuna ve kültürüne zarar vermeden, gerek alt yapı gerekse diğer çalışmalarımız ile Safranboluyu daha da ileriye taşımaya gayret gösteriyoruz. Eski çarşıda da bu çalışmalarımıza devam ediyoruz. Süha Arın Meydanından başladığımız granit küptaş çalışmaları caddenin tümüne yayılarak devam edecek.”

Bir önceki yazımız olan Bazalt Küp taş Ustası başlıklı makalemizde bazalt taş uygulama video, bazalt taş yapımı ve bazalt video hakkında bilgiler verilmektedir.

Hakkında hayrettin

Check Also

2009’DAN BU YANA ZİRVENİN TEK SAHİBİ ZİRVE GRANİT

2001 yılında granit dünyasına adım atan firmamız, geçmişten günümüze kadar pek çok başarıya imza atmış …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir