Anasayfa » Granit Küp Taş » Granit küp taşlar
granit küp taş oluşumu ve üretimi

Granit küp taşlar

granit küp taş oluşumu ve üretimiGranit küp taşlar sert yapısı ile bilinen ve volkanik yapıdaki taş türleridir. Granitlerin renkleri açık renkte olmakla beraber, gri, pembe ve bazen de kırmızımsı olabilmektedir. Granit küp taşları yeryüzünde her yerde bulabilmektedir. Doğal granit küp taş olarak çıkarılan granitler birçok alanda kullanılmaktadır. Yer altındaki termal suların yani sıcak suların granit küp taşlar arasından akmasından dolayı taşların yapısını sağlamlaştırmaktadır. Ayrıca çok ısıya sahip olan taşların soğuması da uzun süre alabilmektedir.

Granit Küp Taşlar Birçok Yerde Kullanılmaktadır.

Doğal yapıları ile oluşan granit küp taşlar birçok yerde kullanılmaktadır. Özellikle mutfaklar granit küp taş kullanılmakta ve kullanım açısından kolaylık sağlamaktadır. Ayrıca granit taşları küp haline getirilerek yollarda ve kaldırımlarda da kullanılmaktadır. Bu taşlar iklimin getirdiği sert havaya veya sıcak havaya karşı oldukça dayanıklıdır. Herhangi bir çökme veya yıpranma yaşanmaz. Ayrıca bu taşlar parlaklığını uzun süre korur ve ilk günkü gibi canlı kalır. Modern mimaride sıklıkla kullanılan granit kaliteli görsellerin de elde edilmesine olanak sağlar. Cephe kaplamasında da kullanılarak ısının dışarı çıkmamasına yardımcı olur.
Granit küp taşının oluşması ile ilgili iki görüş bulunmaktadır. Bu görüşlerden bir tanesi mağmatik yani, ana sıvının kristalleşmesinden dolayı ortaya çıkan görüştür. Diğer görüş ise transformist’tir. Bu görüşte mağma olmadan ortaya çıktığıdır. Tortul kültelerin çoğunlukla katı halde metaformiza çıktığı görüşü savunulmaktadır. Granit küp taşları içerisindeki elementlerin kuvveti ile sağlam bir yapıya sahiptir. Kullanılan alanda uzun süre kalır ve herhangi bir yıpranma veya çökme yaşanmaz.
Granit küp taşları konusunda sektöre öncelik eden uzman isim olan Erga granit MADENCİLİK firması bu ürünleri kalite kavramı içerisinde sunarak sektörün ihtiyacını profesyonel kadrosu ile birlikte karşılamaktadır. Granit küp taşları ile şık görseller elde etmek isterseniz kurumsal olarak sunulan bu hizmetlerden yararlanabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Granit bazalt küp taş üretimi başlıklı makalemizde bazalt küp taş ustası, granit küp taş ve granit küp taş kullanımı hakkında bilgiler verilmektedir.

Hakkında hayrettin

Check Also

ankara granit ocak

Ankara Granit küp taş Üretimi

Ankara granit küp taş, Ankara’nın doğal taş madenlerinin önemli doğal taşlarındandır. Granit küp taş, istenilen …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir