Anasayfa » Granit Küp Taş » Granit Küp Taş Uygulama Satış
Yapitasi olarak granitlerde orta ve özellikle ince mineral taneli olmasina ilaveten düzgün kirilabilme özelligi aranmaktadir. Yörelere göre farkli özelikler veren granitlerin özellikle gri renkli, ince mineral taneli olanlari parke tasi imalatinda kullanilmaktadir. Iri mineral taneli ve farkli renkli granitler daha çok mermer gibi parlatilarak plakalar seklinde kullanilmaktadir. Linde ve sütunlar halinde meydana gelmis olmasidir.

Granit Küp Taş Uygulama Satış

gri granit kuptas satısıMagmatik kökenli olan iri taneliden ince taneli feldspar ve kuvars mineralleri içeren sert bir kayaçtir. Feldspar rengine bagli olarak degisik renkler alabilmektedir. Mineraller çok büyük olursa pegmatit, çok ince taneli olursa aplit olarak adlandirilir. Yapitasi olarak granitlerde orta ve özellikle ince mineral taneli olmasina ilaveten düzgün kirilabilme özelligi aranmaktadir.

Yörelere göre farkli özelikler veren granitlerin özellikle gri renkli, ince mineral taneli olanlari parke tasi imalatinda kullanilmaktadir. Iri mineral taneli ve farkli renkli granitler daha çok mermer gibi parlatilarak plakalar seklinde kullanilmaktadir. Linde ve sütunlar halinde meydana gelmis olmasidir.

Hakkında hayrettin

Check Also

ankara granit ocak

Ankara Granit küp taş Üretimi

Ankara granit küp taş, Ankara’nın doğal taş madenlerinin önemli doğal taşlarındandır. Granit küp taş, istenilen …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir