Anasayfa » Granit Küp Taş » Bergama granit ocakları

Bergama granit ocakları

Bergama granit ocakları aracılığıyla elde edilen granit taş yeryüzünün iç kısımlarında yer alan, magma yapısında çeşitli özelliklere sahip kristallerin birleşmesiyle birlikte meydana gelmiş ve yeryüzüne doğru soğuyarak katı hale gelmiş doğal taştır.
Bergama granit ocaklarından çıkarılan ve genelde açık renk özelliğine sahip olan bu taşlar diğer doğal taş türlerine göre dayanıklı bir yapıya sahip olması ve kolay kolay zarar görmemesi sebebiyle çeşitli avantajlara sahiptir. Bu avantajlar granit küp taşlara yönelik talebin artmasına neden olmaktadır.
Bergama granit küp taşların içyapısında bulunan kristallerin bileşiminden oluşması sebebiyle yüzeyi renkli ve oldukça şık bir yapıya sahiptir. Dolayısıyla dekorasyon olarak kullanılmaya elverişli ürünlerdir.
Bergama granit ocaklarından çıkararak üretimini gerçekleştirip satışa sunduğumuz doğal taşlar çeşitli amaçlarla kullanılmaktadır. Bu duruma örnek olarak; çeşitli renk karışımlarına sahip olmaları ve çeşitli şekillerde olmaları sebebiyle mutfak/banyo tezgâhı, merdivenler, cephe kaplama çalışmaları, villa dekorasyon çalışmaları, yol yapımları, bahçe, otopark gibi birçok alanda kullanılabilirler.
Granit küp taşları yaşam alanlarının yanı sıra iş alanlarına da uygulanır. İş amaçlı kullanılan alanlara zanaatkârlar, kasaplar, balıkçılar, mezbahalar vb. birçok iş yeri örnek gösterilebilir. Aynı zamanda granitler yalnızca döşeme veya kaplama aracı olarak değil bunların yanı sıra plastik sanat çalışmaları, mimari yapımlar, anıt taşlar, sanatsal amaçlar ve heykel yapımları içinde kullanılabilir. Bergama granit taş ocaklarından çıkardığımız doğal taşlar birçok ortamda kullanılma özelliğine sahiptir.
Bergama granit fabrikası olarak tarafımızdan ürün talep eden müşterilerimize yönelik en değerli özelliklere sahip, en sert yapıda, dayanıklı olmasının yanı sıra sanatsal anlamda da beklentileri karşılayan güzellikte doğal taşların üretimini gerçekleştirmekteyiz.
Granit Taş Avantajları Nelerdir?
Şık tasarım özelliğine sahip sert zemin çalışmaları denildiğinde akla gelen başlıca doğal taş cinsi granit küp taş olarak karşımıza çıkmaktadır. Çevre düzenlemesi çalışmasında kullandığımız bu ürünler; granit bordür, granit küp taş, granit plaka taş olarak farklı türlere ayrılmaktadır. Granit taşın ülkemizdeki temin edilme bölgesiyse Bergama’dır. Granit küp taşlar ülkemizde Bergama’dan çıkarılmaktadırlar.
Uzun yıllar boyunca Çin’de, Avrupa’nın gelişmiş ülkelerinde ve Amerika kıtasında kullanılmakta olan granit taşlar zaman içerisinde hızlı bir gelişim yaşayan ülkemizde de popüler hale gelmeye başlamıştır. Artık büyük şehirlerde eski, sıradan kaldırım taşları yerine granit küp taşlar tercih edilirken aynı durum otopark zeminleri, konutlar ve bahçe dekorasyonları içinde geçerlilik taşımaktadır.
Yaşam Alanlarımızda Granit küp taşı Tercih Etmemiz İçin Geçerli Sebepler
Granit küp taş uzun yıllar boyunca aşınmadan, kokmadan ve rengi bozulmadan kullanılabilir. Tasarım ve renk çeşitliliğine sahip ürünlerdir. Bunun yanı sıra doğal taş özelliği taşıması sebebiyle diğer yapay taşlara göre daha sağlıklı bir yapıya sahiplerdir.
Karadeniz Granit Firması olarak sürdürdüğümüz kapsamlı çalışmalar doğrultusunda hizmet alanında tecrübeli ustalarımızla birlikte graniti ocaklardan çıkarmakta, başarılı bir şekilde işlemekte ve sektöre satışını yapmaktayız.

Bir önceki yazımız olan Ankara forum granit küp taş başlıklı makalemizde Ankara forum granit küp taş, Ankara küptaş ve er pa inşaat granit küptaş hakkında bilgiler verilmektedir.

Hakkında hayrettin

Check Also

ankara granit ocak

Ankara Granit küp taş Üretimi

Ankara granit küp taş, Ankara’nın doğal taş madenlerinin önemli doğal taşlarındandır. Granit küp taş, istenilen …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir